Fitness | Centrum Sportu Raszyn

  Informacje
  Fitness
  Sportowa 30
  05-090
  Raszyn

  Fitness to styl życia przejawiający się troską o własne szeroko pojmowane zdrowie i sprawność fizyczną. Być fit to być aktywnym i zaangażowanym w pielęgnowanie własnego potencjału, zarówno fizycznego, jak i intelektualnego, emocjonalnego oraz społecznego. Nadrzędnym celem aktywności fitness jest przesłanie „czuć się dobrze z samym sobą”.

  Sala Fitness to pomieszczenie o powierzchni 98 m2 z nawierzchnią sportową, wyposażone w: lustrzaną ścianę, drążek gimnastyczny , drabinki oraz niezbędne przedmioty dydaktyczne. Sala posiada system audio do którego można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku. Jest idealnym miejscem do organizacji i prowadzenia zajęć fitness, zajęć tanecznych oraz baletowych, a także wszelkich zajęć grupowych dla dzieci oraz dorosłych.

  Tabata 01

  Nazwa zajęć
  Tabata
  Podczas treningu tabaty każde ćwiczenie wykonuje się przez 20 sekund w najszybszym możliwym tempie – oczywiście z zachowaniem zasad techniki. Po zakończeniu danej serii następuje 10 sekund odpoczynku i natychmiastowe przejście do kolejnego 20-sekundowego ćwiczenia.

  Pilates 01

  Nazwa zajęć
  Pilates
  Trening ten ma na celu uelastycznienie mięśni, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni głębokich (bez nadmiernego ich rozbudowania), poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu, odciążenie kręgosłupa i poprawę zdrowia ćwiczących osób.

  TRX 01

  Nazwa zajęć
  TRX
  Ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała na bardzo wytrzymałych taśmach polimerowych.
  W wolnym tłumaczeniu skrót TRX oznacza trening w zawieszeniu.

  TBC 01

  Nazwa zajęć
  TBC
  Ćwiczenia mające na celu wzmocnienie i ukształtowanie najtrudniejszych partii ciała, czyli brzucha, ud, pośladków. Trening polega na uelastycznieniu i wzmocnieniu mięśni oraz nadaniu im wymarzonego kształtu. Efekt końcowy treningu to płaski brzuch, jędrne uda i mocne pośladki.

  Interwał 01

  Nazwa zajęć
  Interwał
  Trening interwałowy to trening polegający na zmiennej intensywności ćwiczeń – krótkie okresy intensywnego wysiłku przeplatają się w nim z dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku. Interwał to czas, w którym dane ćwiczenie wykonuje się najpierw z wysoką, później ze średnią intensywnością.

  Akrobatyka 01

  Nazwa zajęć
  Akrobatyka
  Akrobatyka sportowa to widowiskowa dyscyplina, polegająca na łączeniu ciekawych kombinacji skoków i figur. Uczestnicy mogą się wykonywać przewroty, salta, szpagaty, mostki oraz inne elementy gimnastyczne.

  Taniec 01

  Nazwa zajęć
  Taniec
  Układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub świadomie wyrażających pewne stany psychiczne, skoordynowanych zazwyczaj ze zrytmizowaną muzyką lub tylko elementem rytmicznym.

  Joga 01

  Nazwa zajęć
  Joga
  O jodze mówi się powszechnie, że to trening ciała i duszy. Pochodzi ze wschodniej filozofii, zlokalizowanej dokładnie w Indiach. To tam powstał cały system jednoczenia woli z ciałem - co wyraża się właśnie w pozycjach i stanach jogi.