Sala podnoszenia ciężarów | Centrum Sportu Raszyn

  Informacje
  Sala podnoszenia ciężarów
  Sportowa 30
  05-090
  Raszyn

  Podnoszenie ciężarów – to olimpijska dyscyplina sportowa, której ćwiczenia zapewniają prawidłowy rozwój fizyczny i kształtują charakter. Podnoszenie ciężarów to dwa boje:

  • Rwanie – jednym płynnym ruchem przemieszczamy gryf za głowę
  • Podrzut – podnosimy sztangę na klatkę piersiową, po czym następuje tzw. wybicie do góry, czyli uniesienie sztangi ponad głowę

  Podnoszenie ciężarów poprawia zdrowie oraz samopoczucie, wzmacnia wytrzymałość psychiczną, zapewnia wyrzeźbioną, wysportowaną sylwetkę, poprawia mobilność w poszczególnych stawach, kształtuje wiele cech motorycznych, takich jak siła, szybkość, moc, koordynacja, dynamika czy równowaga. Poza bojami klasycznymi jest wiele ćwiczeń pomocniczych i dodatkowych z elementami dwuboju olimpijskiego, które są wykonywane na zajęciach m.in: przysiad ze sztangą, przysiad rwaniowy, wybicia rwaniowe.

  Sala podnoszenia ciężarów o powierzchni łącznej 75 m2, wyposażona w 3 pomosty treningowe firmy Eleiko, na stałe wmontowane w posadzkę. Specjalistyczne pomosty do podnoszenia ciężarów firmy Eleiko składają się ze specjalnej kładki antypoślizgowej wykonanej ze sklejki drewnianej z powłoką antypoślizgową w kolorze szarym o grubości 1 mm wykonanej z poliurathenu oraz z mat gumowych o formacie 1000x500x30 w ilości 10 sztuk z możliwością połączenia Dowella. Wszystko spięte w ramie z profili 30x30 oraz skręconych w rogach płytkami trójkątnymi, gwarantującymi stabilność w trakcie treningu z ciężarami.

  Podłoga w sali ciężarów została przygotowana przy konsultacji z firmą Eleiko, tak by stłumić obciążenia dynamiczne, zapewnić stabilność konstrukcji, ograniczyć przesuw podstaw pod pomostami, zapewnić bezpieczeństwo trenującym z ciężarami. Kolejne 3 pomosty treningowe do podnoszenia ciężarów znajdują się w Sali boksu i także są wykorzystywane przez ciężarowców.

  Na stanie sali treningowej w hali sportowej Centrum Sportu Raszyn znajduje się także pomost do podnoszenia ciężarów z certyfikatem IWF tj. Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów wykorzystywany na zawody w podnoszeniu ciężarów rangi krajowej i międzynarodowej.

  Sala treningowa podnoszenia ciężarów w hali sportowej CSR jest dedykowana klubom sportowym i sekcjom podnoszenia ciężarów, klientom indywidualnym oraz Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów.