Sauna fińska | Centrum Sportu Raszyn

  Informacje
  Sauna
  Sportowa 30
  05-090
  Raszyn

  Sauna fińska to inaczej sucha sauna. Temperatura powietrza osiąga w niej od 60 do nawet 110 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 5-15%. Utrzymanie tak wysokiej temperatury w saunie suchej jest możliwe dzięki specjalnemu piecowi rozgrzewającemu kamienie. Oprócz niego, w kabinie znajdują się także ułożone schodkowo drewniane siedziska i oparcia, najczęściej wykonane z jodły kanadyjskiej lub cedru.

  Bardzo wysoka temperatura utrzymująca się w suchej saunie sprawia, że saunowicze z reguły chętniej korzystają z jej parowego wariantu, w którym jest nieco chłodniej. Regularne korzystanie z suchej sauny może przynieść wiele korzyści.

  Przebywanie w suchej saunie oczyszcza organizm z toksyn. Jest dobrą metodą relaksacyjną, powoduje rozluźnienie i niweluje napięcie wynikające ze stresu. Sauna fińska posiada także zalety odchudzające, gdyż podczas jednego seansu możemy spalić nawet 300 kalorii!

  Regularne korzystanie z sauny fińskiej pozytywnie działa na układ krążenia, pracę serca, reguluje skoki ciśnienia oraz wzmacnia naturalną odporność organizmu. Sauna zalecana jest dla osób mających problemy min. z napięciem mięśni grzbietu, przewlekłym reumatoidalnym zapaleniem stawów i kontrolowaną astmą oskrzelową.

  Polskie Towarzystwo Saunowe zaleca stosowanie kąpieli saunowych minimum raz w tygodniu. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zażywanie tej formy relaksu 2 razy w ciągu 7 dni.