Mistrzostwa Mazowsza w Podnoszeniu Ciężarów w CSR | Centrum Sportu Raszyn

Mistrzostwa Mazowsza w Podnoszeniu Ciężarów w CSR

Mistrzostwa Mazowsza w Podnoszeniu Ciężarów to nazwa zawodów sportowych, które miały miejsce w Centrum Sportu Raszyn w dniach 5 i 6 kwietnia. Za sprawą tego wydarzenia do Raszyna przyjechali najsilniejsi sportowcy z całego województwa, aby ku radości kibiców rywalizować o najwyższe stopnie podium. Pierwszego dnia mistrzostw zawodnicy i zawodniczki startowali w kategorii open, podzieleni na grupę kobiet oraz grupę mężczyzn. Najlepsza wśród kobiet okazała się Kaniewska Weronika z klubu sportowego Sparta Płońsk, na drugim miejscu znalazła się Gromek Dominika z LMPKPC Sokołów Podlaski, a miejsce trzecie przypadło Dawid Karolinie trenującej w klubie UOLKA Ostrów Mazowiecka. Reprezentantka KS Raszyn Baryga Lena zakończyła rywalizację poza podium na miejscu czwartym. Kategoria open mężczyzn została zdominowana przez zawodników z klubu Impuls Warszawa, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Złoty medal odebrał Skorupka Daniel, srebrny Kadłubowski Antoni, a brązowy Stelęgowski Mateusz. W tej grupie zawodnicy KS Raszyn zajęli 8, 12, 16 oraz 17 miejsce w tabeli wyników. Drugiego dnia odbyły się Mazowieckie Mistrzostwa U20 z podziałem na kategorie wagowe kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet zwyciężyły: Brzozowska Patrycja z klubu Klimat Łapy kat. 45 kg, Karaśkiewicz Kinga z Mazovia Ciechanów kat. 55 kg, Hernik Anna z LOS Nowy Dwór Mazowiecki kat. 64 kg, Neumann Sophia z Barbell Warszawa kat. 71 kg, Zakrzewska Oliwia z Impuls Warszawa kat. 81 kg, Golon Oliwia z Mazovia Ciechanów kat. 87 kg, Godlewska Aleksandra z Klimat Łapy kat. powyżej 87 kg. W grupie mężczyzn pierwsze miejsce zdobyli: Błażewicz Kacper z klubu Klimat Łapy kat. 61 kg, Nowacki Dominik z Klimat Łapy kat. 73 kg, Pazura Bartłomiej z EkoSport Siedlce kat. 81 kg, Dobrowolski Patryk z Okęcie Warszawa kat. 89 kg, Sztrubel Ernest z Klimat Łapy kat. 96 kg, Zamośny Karol z Okęcie Warszawa kat. 102 kg, Wadowski Witold z Mazowia Ciechanów kat. 109 kg, Gawłowski Kacper z Okęcie Warszawa kat. powyżej 109 kg. Centrum Sportu Raszyn gratuluję wszystkim sportowcom, którzy brali udział w zawodach oraz ich trenerom, a także dziękuję kibicom, którzy zdecydowali się wspierać dopingiem zawodników i zawodniczki rywalizujące w hali sportowej CSR.